geschreven door Bort Hartog – voorzitter van Poppunt Drenthe
“Er woedt een storm in mijn hoofd, en hij heeft jouw naam gekregen.” Deze woorden hoorde ik Marit Nygård zingen, strak begeleid door haar band met de intrigerende naam De Medemensen. Het gebeurde tijdens ESNS ’24 bij NOORD, in een bomvolle Social Hub aan het Boterdiep in Groningen. Het was ontroerend goed, zelfs terwijl Marit worstelde met een keelontsteking. Moeilijk gaat ook, zo bleek maar weer.
De dag ervoor was ik bij Drentsonic in Chaplin’s Pub, en de dag erna bij Drents Hard in metalcafé De Witte Wolf. De Drentse popmuziek liet zich tijdens het belangrijke showcasefestival Eurosonic Noorderslag duidelijk horen – soms heel luidruchtig. Dat doet ons bij Poppunt Drenthe goed, want ons doel is om de popmuziek uit Drenthe meer zichtbaarheid en podium te geven.
“Er waait een frisse wind door Drenthe, en die draagt de aloude naam Poppunt Drenthe.” Dat zou ik kunnen zingen op de melodie van Storm (in mijn hoofd), al is “parlando” misschien een beter woord voor mijn zangtalent. Maar dit Neie Deuntje zing/zeg ik niet zonder reden. Met een nieuwe huisstijl, een goed doordachte visie, een prachtige glossy, een nieuwe website, sterk gevulde en verzorgde socials én een wekelijks vernieuwde Spotify-playlist is Poppunt Drenthe – en daarmee de Drentse popmuziek – dit jaar veel zichtbaarder geworden.
Die zichtbaarheid werpt zijn vruchten af: makers weten ons te vinden, kleine podia slaan de handen ineen en allerlei creatieve ideeën beginnen als een sneeuwbal te rollen. Kunnen we samen een podiumregeling voor kleine podia realiseren in Drenthe? Zouden we podcasts kunnen opnemen met jonge makers? Hoe geven we urban, dance en hiphop meer ruimte?
Met goede hoop dat deze plannen niet in 2025 overwaaien, stappen we vol energie het nieuwe jaar in!